GA1206Y683MBBBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y683MBBBT31G
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Capacitance :
0.068μF
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.068muF