GA1206Y563MXJBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y563MXJBR31G
Description
CAP CER 0.056UF 16V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.056μF
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.056muF