GA1206Y563MBCBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y563MBCBR31G
Description
CAP CER 0.056UF 200V X7R 1206
Capacitance :
0.056μF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.056muF