GA1206Y562MBEBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y562MBEBT31G
Description
CAP CER 5600PF 500V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
5600pF
Applications :
Automotive
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 5600pF