GA1206Y562JBCBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y562JBCBR31G
Description
CAP CER 5600PF 200V X7R 1206
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 5600pF