GA1206Y472KXBBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y472KXBBR31G
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
GA
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 4700pF