GA1206Y472JXEBT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1206Y472JXEBT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
GA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated :
500V
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 4700pF