GA1206Y393MBJBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y393MBJBR31G
Description
CAP CER 0.039UF 16V X7R 1206
Capacitance :
0.039µF
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.039muF