GA1206Y393KXJBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y393KXJBT31G
Description
CAP CER 0.039UF 16V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.039µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±10%
Tape and Reel (TR)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.039muF