GA1206Y333KBCBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y333KBCBR31G
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tape and Reel (TR)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.033muF