GA1206Y273MXABT31G
Mfr.Part #
GA1206Y273MXABT31G
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.027μF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.027muF