GA1206Y224JXJBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y224JXJBT31G
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.22µF
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.22muF