GA1206Y183KBCBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y183KBCBT31G
Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1206
Capacitance :
0.018μF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.018muF