GA1206Y183JBCBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y183JBCBT31G
Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1206
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.018muF