GA1206Y182MXEBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y182MXEBT31G
Description
CAP CER 1800PF 500V X7R 1206
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Automotive
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 1800pF