GA1206Y182MXEBR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1206Y182MXEBR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1800PF 500V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
500V
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±20%
Series :
GA
Capacitance :
1800pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 1800pF