GA1206Y123MBEBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y123MBEBR31G
Description
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1206
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tape and Reel (TR)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.012muF