GA1206Y104JBABT31G
Mfr.Part #
GA1206Y104JBABT31G
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Capacitance :
0.1μF
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
GA
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.1muF