GA1206Y103MXJBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y103MXJBR31G
Description
CAP CER 10000PF 16V X7R 1206
Capacitance :
10000pF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 10000pF