GA1206Y103JBCBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y103JBCBR31G
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 10000pF