GA1206Y102MXBBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y102MXBBT31G
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 1000pF