GA1206Y102MBEBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y102MBEBT31G
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Temperature Coefficient :
X7R
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 1000pF