GA1206Y102JBBBT31G
Mfr.Part #
GA1206Y102JBBBT31G
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 1000pF