GA1206H683JBABT31G
Mfr.Part #
GA1206H683JBABT31G
Description
CAP CER 0.068UF 50V X8R 1206
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.068μF
1206 (3216 Metric)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±5% 0.068muF