GA1206H563MBABT31G
Mfr.Part #
GA1206H563MBABT31G
Description
CAP CER 0.056UF 50V X8R 1206
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.056μF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 0.056muF