GA1206H563JBABT31G
Mfr.Part #
GA1206H563JBABT31G
Description
CAP CER 0.056UF 50V X8R 1206
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.056μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±5% 0.056muF