GA1206H392JBABT31G
Mfr.Part #
GA1206H392JBABT31G
Description
CAP CER 3900PF 50V X8R 1206
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
GA
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±5% 3900pF