GA1206H273MBXBT31G
Mfr.Part #
GA1206H273MBXBT31G
Description
CAP CER 0.027UF 25V X8R 1206
Capacitance :
0.027μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 0.027muF