GA1206H272MXXBR31G
Mfr.Part #
GA1206H272MXXBR31G
Description
CAP CER 2700PF 25V X8R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
2700pF
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 2700pF