GA1206H223MXXBR31G
Mfr.Part #
GA1206H223MXXBR31G
Description
CAP CER 0.022UF 25V X8R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±20%
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 0.022muF