GA1206H223JBABR31G
Mfr.Part #
GA1206H223JBABR31G
Description
CAP CER 0.022UF 50V X8R 1206
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Tape and Reel (TR)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±5% 0.022muF