GA1206H222JBABR31G
Mfr.Part #
GA1206H222JBABR31G
Description
CAP CER 2200PF 50V X8R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
2200pF
Ratings :
AEC-Q200
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±5% 2200pF