GA1206H183KXABR31G
Mfr.Part #
GA1206H183KXABR31G
Description
CAP CER 0.018UF 50V X8R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.018μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±10% 0.018muF