GA1206H153MXXBT31G
Mfr.Part #
GA1206H153MXXBT31G
Description
CAP CER 0.015UF 25V X8R 1206
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.015µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
AEC-Q200
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 0.015muF