GA1206H153MXABT31G
Mfr.Part #
GA1206H153MXABT31G
Description
CAP CER 0.015UF 50V X8R 1206
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.015µF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 0.015muF