GA1206H152MBABT31G
Mfr.Part #
GA1206H152MBABT31G
Description
CAP CER 1500PF 50V X8R 1206
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Automotive
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 1500pF