GA1206H124JBXBT31G
Mfr.Part #
GA1206H124JBXBT31G
Description
CAP CER 0.12UF 25V X8R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.12μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
X8R
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±5% 0.12muF