GA1206H123MXABR31G
Mfr.Part #
GA1206H123MXABR31G
Description
CAP CER 0.012UF 50V X8R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.012µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
GA
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 0.012muF