GA1206H104JBABT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1206H104JBABT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X8R
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Applications :
Automotive
Series :
GA
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±5% 0.1muF