GA1206A6R8DBABR31G
Mfr.Part #
GA1206A6R8DBABR31G
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
6.8pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 6.8pF