GA1206A5R6DXABP31G
Mfr.Part #
GA1206A5R6DXABP31G
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
5.6pF
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 5.6pF