GA1206A5R6BXLBP31G
Mfr.Part #
GA1206A5R6BXLBP31G
Description
CAP CER 5.6PF 630V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
5.6pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
630V
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.1pF 5.6pF