GA1206A562JXBBR31G
Mfr.Part #
GA1206A562JXBBR31G
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
5600pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
AEC-Q200
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 5600pF