GA1206A561JXCBT31G
Mfr.Part #
GA1206A561JXCBT31G
Description
CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
1 (Unlimited)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 560pF