GA1206A560JXLBP31G
Mfr.Part #
GA1206A560JXLBP31G
Description
CAP CER 56PF 630V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±5%
Capacitance :
56pF
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
GA
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 56pF