GA1206A4R7BBCBT31G
Mfr.Part #
GA1206A4R7BBCBT31G
Description
CAP CER 4.7PF 200V C0G/NP0 1206
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tape and Reel (TR)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.1pF 4.7pF