GA1206A392FXABR31G
Mfr.Part #
GA1206A392FXABR31G
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
3900pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 3900pF