GA1206A390KBEBT31G
Mfr.Part #
GA1206A390KBEBT31G
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±10% 39pF