GA1206A2R7DXABC31G
Mfr.Part #
GA1206A2R7DXABC31G
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
2.7pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tape and Reel (TR)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 2.7pF