GA1206A272KXCBT31G
Mfr.Part #
GA1206A272KXCBT31G
Description
CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±10% 2700pF